PE35242-36
DigiKey Part Number
6099-PE35242-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35242-36
Description
COAX CBL RP-TNC TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to SMA RG-178B 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
36.00" (914.40mm)
Style
RP-TNC to SMA
Cable Type
RG-178B
1st Connector
RP-TNC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms