PE35225-36
DigiKey Part Number
6099-PE35225-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35225-36
Description
COAX CBL RP-SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to N-Type RG-188 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
2nd Contact Gender
Male
Length
36.00" (914.40mm)
Style
RP-SMA to N-Type
Cable Type
RG-188
1st Connector
RP-SMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms