PE3516LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE3516LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3516LF-12
Description
COAX CBL MHV TO MHV 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MHV to MHV RG-58C 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58C
Style
MHV to MHV
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MHV Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms