PE35148-12
DigiKey Part Number
6099-PE35148-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35148-12
Description
BNC MALE TO BNC MALE CABLE 12 IN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-141 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-141
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz