PE35108-36
DigiKey Part Number
6099-PE35108-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35108-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SMA Jack
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Part Status
Active
2nd Connector Mounting Feature
Flange
Style
SMA to SMA
Length
36.00" (914.40mm)
1st Connector
SMA Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms