PE3508LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE3508LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3508LF-24
Description
COAX CBL BNC TO BNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-59 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
BNC Plug, Right Angle
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
24.00" (609.60mm)
Style
BNC to BNC
Cable Type
RG-59
1st Connector
BNC Plug
Cable Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms