PE35064LF-36
DigiKey Part Number
6099-PE35064LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35064LF-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SMA Jack
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms