PE3504LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE3504LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3504LF-24
Description
COAX CBL TNC TO TNC 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-55 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-55
Style
TNC to TNC
Cable Impedance
53.5 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms