PE34853-24
DigiKey Part Number
6099-PE34853-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34853-24
Description
COAX CBL RP-TNC TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to SMA RG-58C 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Style
RP-TNC to SMA
Cable Type
RG-58C
1st Connector
RP-TNC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms