PE34735-60
DigiKey Part Number
6099-PE34735-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34735-60
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm RG-405 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector
2.92mm Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
2.92mm to 2.92mm
Cable Type
RG-405
1st Connector
2.92mm Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms