PE34729-24
DigiKey Part Number
6099-PE34729-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34729-24
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm RG-402 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
2.92mm Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Style
2.92mm to 2.92mm
Cable Type
RG-402
1st Connector
2.92mm Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms