PE34717LF-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial N-Type to HN RG-393 24.00" (609.60mm)
PE34717LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE34717LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34717LF-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO HN 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-393
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to HN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
HN Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C