PE34694-24
DigiKey Part Number
6099-PE34694-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34694-24
Description
COAX CBL SMB TO SMB 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMB RG-179B 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMB Plug
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMB to SMB
Cable Type
RG-179B
1st Connector
SMB Plug
Cable Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
75 Ohms