PE34690LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE34690LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34690LF-12
Description
COAX CBL SMB MINI-SMB MINI 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB Mini to SMB Mini RG-187A 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMB Mini Plug, Right Angle
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SMB Mini to SMB Mini
Cable Type
RG-187A
1st Connector
SMB Mini Plug
Cable Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
75 Ohms