PE3466-36
DigiKey Part Number
6099-PE3466-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3466-36
Description
COAX CBL TNC TO TNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
2nd Contact Gender
Male
Length
36.00" (914.40mm)
Style
TNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms