PE3464-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-188 12.00" (304.80mm)
PE3464-12
DigiKey Part Number
6099-PE3464-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3464-12
Description
COAX CBL BNC TO SMA 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-188
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
2 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
White
2nd Connector
BNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C