PE3462LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE3462LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3462LF-24
Description
COAX CBL BNC TO BNC 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
BNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
24.00" (609.60mm)
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms