PE34591LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE34591LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34591LF-12
Description
COAX CBL BNC TO UHF 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to UHF RG-55 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
UHF Plug
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BNC to UHF
Cable Type
RG-55
1st Connector
BNC Plug
Cable Impedance
53 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms