PE34554LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE34554LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34554LF-12
Description
COAX CBL RP-TNC TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to N-Type RG-58C 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
12.00" (304.80mm)
Style
RP-TNC to N-Type
Cable Type
RG-58C
1st Connector
RP-TNC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms