PE34498LF-36
DigiKey Part Number
6099-PE34498LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34498LF-36
Description
SMC PLUG TO SMC JACK BULKHEAD CA
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMC to SMC RG-400 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SMC Jack
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMC to SMC
Cable Type
RG-400
1st Connector
SMC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms