PE34493-36
DigiKey Part Number
6099-PE34493-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34493-36
Description
COAX CBL SMB TO SMB 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMB RG-58C 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SMB Plug
2nd Contact Gender
Female
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMB to SMB
Cable Type
RG-58C
1st Connector
SMB Jack
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms