PE34480LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE34480LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34480LF-12
Description
COAX CBL SMC TO SMC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMC to SMC RG-223 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMC Plug, Right Angle
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SMC to SMC
Cable Type
RG-223
1st Connector
SMC Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms