PE34470LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE34470LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34470LF-24
Description
COAX CBL SMC TO SMC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMC to SMC RG-178 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMC Plug, Right Angle
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMC to SMC
Cable Type
RG-178
1st Connector
SMC Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms