PE34441-12
DigiKey Part Number
6099-PE34441-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34441-12
Description
COAX CABLE SC TO SC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SC to SC RG-59 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-59
Style
SC to SC
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
SC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms