PE3444-24
DigiKey Part Number
6099-PE3444-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3444-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-62 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-62
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
93 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms