PE34433-36
DigiKey Part Number
6099-PE34433-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34433-36
Description
COAX CBL MHV TO MHV 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MHV to MHV RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
MHV Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
36.00" (914.40mm)
Style
MHV to MHV
Cable Type
RG-316
1st Connector
MHV Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms