Image for PE3436-12 is not available
PE3436-12
DigiKey Part Number
6099-PE3436-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3436-12
Description
BNC Male to BNC Female Bulkhead
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-142 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
BNC Plug
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BNC to BNC
Cable Type
RG-142
1st Connector
BNC Jack
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms