PE3434/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3434/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3434/HS-36
Description
TNC MALE TO TNC MALE CABLE 36 IN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-188 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-188
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Gray
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C