PE34324-36
DigiKey Part Number
6099-PE34324-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34324-36
Description
COAX CBL MHV TO MHV 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MHV to MHV RG-59 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-59
Style
MHV to MHV
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
MHV Jack
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
300 MHz