PE34309-12
DigiKey Part Number
6099-PE34309-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34309-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 12.00" (304.80mm)
Category
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector
SMA Plug
Packaging
Retail Package
2nd Contact Gender
Male
Part Status
Active
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Style
SMA to SMA
Length
12.00" (304.80mm)
1st Connector
SMA Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms