PE34289-24
DigiKey Part Number
6099-PE34289-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34289-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms