PE34272-36
DigiKey Part Number
6099-PE34272-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34272-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC RG-174A 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
Length
36.00" (914.40mm)
Style
N-Type to TNC
Cable Type
RG-174A
1st Connector
N-Type Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms