PE34168-18
DigiKey Part Number
6099-PE34168-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34168-18
Description
COAX CBL BNC TO BNC 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector
BNC Plug
Length
18.00" (457.20mm)
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms