PE34154-18
DigiKey Part Number
6099-PE34154-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34154-18
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 18.00" (457.20mm)
Category
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector
N-Type Plug
Style
N-Type to N-Type
Length
18.00" (457.20mm)
1st Connector
N-Type Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms