PE34153-12
DigiKey Part Number
6099-PE34153-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34153-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
N-Type Jack
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Part Status
Active
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Style
SMA to N-Type
Length
12.00" (304.80mm)
1st Connector
SMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms