PE34142-18
DigiKey Part Number
6099-PE34142-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34142-18
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Length
18.00" (457.20mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms