PE34135-36
DigiKey Part Number
6099-PE34135-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34135-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-179B 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMA to SMA
Cable Type
RG-179B
1st Connector
SMA Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms