PE34120LF-36
DigiKey Part Number
6099-PE34120LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34120LF-36
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-174 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-174
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
1 GHz
2nd Connector
BNC Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C