PE3411-60
DigiKey Part Number
6099-PE3411-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3411-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-62 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
SMA to SMA
Cable Type
RG-62
1st Connector
SMA Plug
Cable Impedance
93 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms