PE34036/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE34036/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34036/HS-12
Description
75 OHM BNC MALE TO 75 OHM BNC MA
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-187 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-187
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
1 GHz