PE34008-24
DigiKey Part Number
6099-PE34008-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE34008-24
Description
COAX CBL BNC TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms