PE33889-12
DigiKey Part Number
6099-PE33889-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33889-12
Description
COAX CBL BNC TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz