PE33793LF-36
DigiKey Part Number
6099-PE33793LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33793LF-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type PE-P195 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
PE-P195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C