PE33753-24
DigiKey Part Number
6099-PE33753-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33753-24
Description
TNC MALE TO TNC MALE CABLE 24 IN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-141A 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Style
TNC to TNC
Cable Type
RG-141A
1st Connector
TNC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms