PE33704LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE33704LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33704LF-12
Description
COAX CBL SMB TO SMB 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMB RG-316 DS 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMB Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SMB to SMB
Cable Type
RG-316 DS
1st Connector
SMB Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms