PE33658LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE33658LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33658LF-12
Description
COAX CBL SMC TO SMC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMC to SMC RG-58C 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMC Plug, Right Angle
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SMC to SMC
Cable Type
RG-58C
1st Connector
SMC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms