PE336-120
DigiKey Part Number
6099-PE336-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE336-120
Description
COAX CBL SMA TO SMA 10'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 120.0" (3.0m) 10.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C