PE33583LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE33583LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33583LF-24
Description
COAX CABLE HN TO HN 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial HN to HN RG-218 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
HN Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Style
HN to HN
Cable Type
RG-218
1st Connector
HN Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms