PE33534LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE33534LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33534LF-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Length
12.00" (304.80mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Type
RG-316
1st Connector
N-Type Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms