PE33516LF-36
DigiKey Part Number
6099-PE33516LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33516LF-36
Description
COAX CBL MHV TO SHV 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MHV to SHV RG-214 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SHV Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
36.00" (914.40mm)
Style
MHV to SHV
Cable Type
RG-214
1st Connector
MHV Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms